Ambasador Malty w Poznaniu

Natasha Meli Daudey, ambasador Malty, odwiedziła Poznań. Przyjął ją Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
W spotkaniu brali również udział: Karolina Pinna, Konsul Honorowa Republiki Włoskiej w Poznaniu oraz Diego Pinna,


prezes spółki Ceitalpol Sp. z o.o. oraz Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa i Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta.

Rozmawiano głównie o potencjale inwestycyjnym Poznania i możliwej współpracy między poznańskimi a maltańskimi przedsiębiorcami. W styczniu 2007 roku Polska i Malta otworzyły wzajemnie swoje rynki dla czterech swobód UE tj. przepływu towarów, usług, osób i kapitału. Dwa razy w tygodniu z poznańskiej Ławicy startują loty na Maltę, Poznań ma też bardzo dobre połączenia komunikacyjne z Rzymem, Bergamo, Berlinem i Ukrainą.

7 listopada w Poznańskim Parku Technologiczno-Przemysłowym przy ul. 28 Czerwca 1956r zorganizowana zostanie konferencja pt. „Malta – nowe możliwości dla przedsiębiorców”. Spotkanie ma przybliżyć inwestorom informacje o tym rejonie oraz przedstawić  możliwości ekonomiczne kraju. W rolach prelegentów wystąpią przedstawiciele maltańskich firm, ekonomiści i prawnicy.

Natasha Meli Daudey będzie gościem tej konferencji, która objęta została honorowym patronatem Ambasady Malty w Warszawie i patronatem Konsulatu Honorowego Włoch w Poznaniu. Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania oraz firmę Ceitalpol Sp. z o.o. Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://www.poznan.pl/mim/info/news/biznes-na-malcie,111429.html

Alicja Wesołowska/biuro prasowe/poznan.pl


(Visited 187 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz