Amatorzy jazdy na motorach odpowiedzą za złamanie zakazu sądowego

Dzielnicowi z Budzynia zatrzymali dwóch motocyklistów posiadających czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obaj mają na koncie jeszcze inne przewinienia. Teraz przyjdzie im się zmierzyć z odpowiedzialnością za ich popełnienie.


We wtorek dyżurny chodzieskiej Policji został poinformowany o dwóch motocyklistach, którzy szarżują na drodze w rejonie Ostrówek. Na miejsce od razu wysłano dzielnicowych z Budzynia, którzy po opatrolowaniu terenu, ujawnili dwóch motocyklistów. Okazało się, że poruszają się oni motorami crossowymi bez tablic rejestracyjnych. Motory te nie były nigdzie zarejestrowane, a więc nie były dopuszczone do ruchu. Ponadto nie miały opłaconego ubezpieczenia OC. Zarówno 21-latek, jak i jego 25-letni kolega posiadali czynne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyźni odpowiedzą za zlekceważenie i tym samym złamanie zakazu sądowego, za co grozi im do 3 lat więzienia. Ponadto za prowadzenie pojazdów pomimo braku dopuszczenia ich do ruchu. Policjanci zawiadomili już Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który za brak OC komunikacyjnego nałoży na kierowców opłatę karną.

Zobacz również …

(Visited 1 110 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz