Alkohol przerobiony na płyn do dezynfekcji

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu wyprodukowali ponad 5500 litrów płynu do dezynfekcji. Zostanie on wykorzystany w codziennej służbie obu formacji. Część trafiła również do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu.


W czasach walki z koronawirusem jedną z podstawowych kwestii jest zabezpieczenie odpowiedniej ilości środków ochrony osobistej oraz środków do dezynfekcji. Ten asortyment w szybkim tempie jest zużywany. Pojawił się pomysł aby wykorzystać zabezpieczony do różnych postępowań alkohol. W sprawę zaangażował się Zastępca Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu nadkom. Arkadiusz Milewski. Skontaktował się z sądami i prokuraturami, do których trafiły te sprawy.

Na podstawie decyzji sądów w Kaliszu i Lesznie o przepadku tego alkoholu, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wydał decyzje dotyczącą przejęcia zabezpieczonego alkoholu bez akcyzy. Dzięki temu możliwe było jego przerobienie na gotowy do użycia płyn do dezynfekcji. Receptura do produkcji płynu została opracowana na podstawie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia. Łącznie uzyskano ponad 5500 litrów takiego płynu.

Wyprodukowane środki trafiły do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Prokuratury Rejonowej w Kaliszu oraz Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Cała operacja produkcji środka dezynfekującego odbyła się na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 PSP w Poznaniu przy współpracy ze strażakami tej jednostki.

Maciej Święcichowski

(Visited 262 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz