Akcja „Sam sprawdź swoje promile”

Policjanci z Jarocina rozdali kilkadziesiąt darmowych alkotestów kierowcom jeżdżącym po drogach powiatu jarocińskiego. Akcję „Sam sprawdź promile” zorganizowali wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu.


W niedzielny poranek, 26 listopada br. policjanci z jarocińskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach powiatu jarocińskiego. Patrole kontrolowały kierowców zarówno w centrum miasta jak i na terenie okolicznych wiosek. Akcja ta była kontynuacją działań „Alkohol i narkotyki”.

Policjanci skontrolowali ponad 100 kierowców samochodów i zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. U 29-letniego mieszkańca gminy Jarocin, kierującego samochodem marki Volvo, badanie wykazało blisko jeden promil alkoholu.

Działania prowadzone przez jarocińską drogówkę połączone były z akcją profilaktyczną „Sam sprawdź promile”. Celem akcji była zmiana świadomości kierujących samochodami. Policjanci przypominali, że alkohol spożywany dzień wcześniej, w organizmie może znajdować się jeszcze następnego dnia. Kontrolowanym wręczono także ponad 50 darmowych alkotestów by, zanim usiądą za kierownicą, sami mogli sprawdzić swój stan trzeźwości i upewnić się, że nie stworzą zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Kierowcy byli miło zaskoczeni takimi upominkami. Policjanci mają natomiast nadzieję, że w razie potrzeby zrobią oni użytek z alkotestów zanim zdecydują się wyruszyć w podróż swoimi pojazdami.

Działania przeprowadzone zostały we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu, który przekazał  na potrzeby akcji darmowe alkotesty.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 218 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz