Afrykańskiego pomór świń – Wspólne działania policji z Powiatowym Lekarzem Weterynarii

Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii, kontrolowali pojazdy przewożące trzodę chlewną oraz drób.


Były to działania profilaktyczne związane z przypadkami występowania na terenie Polski przypadków choroby afrykańskiego pomoru świń.

W związku z występującymi na terenie kraju przypadkami choroby zakaźnej zwierząt hodowlanych- afrykańskiego pomoru świń (ASF), a także możliwością wystąpienia wirusa AH5N8 na terenie województwa wielkopolskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii przeprowadził 18 stycznia 2018 roku działania mające na celu kontrole pojazdów służących do przewozu zwierząt tj. trzody chlewnej oraz drobiu.

Celem działań było wsparcie czynności prowadzonych przez powiatowych lekarzy weterynarii w trakcie kontroli oraz zapewnienie prawidłowego toku wykonywanych ustawowych zadań w zakresie prowadzenia działań, mających na celu wdrożenie pełnej kontroli nad rozprzestrzenianiem się ASF i AH5N8. Funkcjonariusze podczas czynności, kontrolowali pojazdy wykonujące tego typu przewozy.

W trakcie działań skontrolowane zostały 2 pojazdy. Za ujawnione nieprawidłowości na kierowców  nałożono mandaty.(Visited 230 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz