Adam Szejnfeld na świecie Policji Państwowej w Pile.

Adam Szejnfeld, były radny i burmistrz, potem wiceminister, a także wieloletni poseł i europoseł z Piły, wziął udział w obchodach 100 lecia Policji Państwowej w Pile.


Obchody były połączone z oddaniem do użytku nowo wybudowanego akademika Szkoły Policji w Pile, a odbyły się w dniach 3 i 4 sierpnia 2019r. U uroczystości udział wzięli także pani poseł Małgorzata Janyska i pan senator Mieczysław Augustyn.

Piła, to miasto służb mundurowych, co jest jej piękną tradycją. Nie dziwi więc, że w ostatni weekend właśnie tutaj, na Placu Staszica, zlokalizowano miasteczko policyjne. Wszystko za sprawą wspaniale zorganizowanego Święta Policji połączonego z obchodami 100 lat Policji Państwowej oraz z oddaniem do użytku nowego akademika Szkoły Policji. 

Oficjalne uroczystości miały miejsce na terenie Szkoły Policji, gdzie wręczono także wyróżnienia, odznaczenia i awanse najlepszym oraz zasłużonym funkcjonariuszom. Część nieoficjalna natomiast, ta poświęcona informacji, promocji oraz upowszechnianiu idei służenia przez Policję obywatelom, zorganizowana została na Placu Staszica. Miały tam miejsce pokazy umiejętności polskich policjantów. Wszystko odbyło się w atmosferze radosnego festynu.

Biuro Adama Szejnfelda

Zobacz również …

(Visited 31 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz