ABS NIESPRAWNY, OPONA DZIURAWA – JEDZIEMY DO KINA!

Jeśli chcecie bezpiecznie przewieźć dzieci do kina autobusem wycieczkowym, zgłoście przejazd do inspekcji transportu drogowego. Jazda z uszkodzonym systemem ABS i rozerwaną oponą, jak w opisanym przypadku, nie wróżą dobrze przejazdowi.


Sam kierowca, jeśli nie myśli, to po prostu nie zareaguje, bo mandat pięćdziesięciozłotowy go nie powstrzyma.

16 lutego 2018 roku inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznania zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu, który dowiózł wycieczkę dzieci na seans do jednego z kin w mieście. Powodem zatrzymania było uszkodzenie układu hamulcowego przeciwblokującego się, czyli popularnego ABS-u. Wskaźnik ostrzegawczy świecił się pomarańczowym światłem, zwracając kierowcy uwagę na to uszkodzenie. Niestety bez reakcji zainteresowanego. Podczas dalszych oględzin stanu technicznego autobusu stwierdzono uszkodzenie, głębokie pęknięcie zewnętrznej części opony, na pierwszej, kierowanej, osi autobusu.

Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 50 złotych oraz zakazano dalszej jazdy z dziećmi. Umożliwiono tylko dojazd pojazdu do miejsca naprawy z ograniczoną prędkością do 60 km/h.
(Visited 189 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz