7. Nie kradnij, tym bardziej w kościele. Złodziej wpadł po kradzieży kościelnej skarbonki.

Policjanci z Posterunku w Kobylinie zatrzymali złodzieja kościelnej skarbonki. Mężczyzna teraz odpowie za kradzież z włamaniem za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


W niedziele 31 stycznia 2020 r. policjanci z posterunku w Kobylinie zostali poinformowani o kradzieży kościelnej skarbonki, która znajdowała się przy wyjściu z kościoła. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od księdza i natychmiast zajęli się tą sprawą. Ustalili i przesłuchali świadków również osoby które mogły uczestniczyć we mszy świętej. Funkcjonariusze spośród osób uczestniczących we mszy świętej wytypowali potencjalną osobę podejrzaną. Natychmiast pojechali więc do domu 51-letniego mieszkańca Kobylina, którego podejrzewali o to, że po zakończeniu mszy świętej ukradł skarbonkę z kościoła. Był to trafny trop – nie pomylili się. W dodatku zastali mężczyznę „na gorącym uczynku” podczas niszczenia dowodu kradzieży. Mężczyzna rąbał siekierą skarbonkę skradzioną z kościoła na swojej posesji w pomieszczeniu – kotłowni, na małe kawałki. Prawdopodobnie w celu pozbycia się dowodu kradzieży.

Mężczyzna przyznał się do kradzieży drewnianej skarbonki z kobylińskiego kościoła. Podczas rozmowy z tym mężczyzną okazało się, że brał udział we mszy świętej, a po mszy ukradł skarbonkę.

51-latek odpowie za kradzież z włamaniem, gdyż ukradł zamkniętą, zabezpieczoną skarbonkę, do której następnie się włamał, by wyjąć z niej pieniądze. Mieszkaniec Kobylina był w stanie nietrzeźwości w momencie zatrzymania dlatego został zatrzymany i umieszczony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W kościelnej skarbonce było około 40-50 złotych. Po wytrzeźwieniu mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznał. Mieszkańcem Kobylina zajmie się sąd, który może orzec karę nawet pozbawienia wolności do lat 10.

/krotoszyn.policja.gov.pl/

(Visited 158 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz