6 pomysłów na weekend w Poznaniu

Kolejny przedświąteczny weekend przed nami. Zachęcamy, by spędzić go w Poznaniu. Wśród wielu atrakcji  znalazły się między innymi: Festiwal Rzeźby Lodowej oraz przejażdżka świąteczną bimbą.

Festiwal Rzeźby Lodowej

XII edycja STIHL Poznań Ice Festival odbędzie się w dniach 9-10 grudnia na Starym Rynku w ramach Betlejem Poznańskiego. W dwudniowych zmaganiach udział weźmie 16 rzeźbiarzy z całego świata – m.in. z Kanady, Malezji, Stanów Zjednoczonych, Filipin, Francji oraz Polski.


Pierwszy dzień festiwalu to konkurs Speed Ice Carving. Rzeźbiarze będą mieli za zadanie – w każdej wykonanie rzeźby na temat zadany przez organizatora, w czasie nie dłuższym niż 30 minut. Najlepsi spotkają się w II rundzie, która wyłoni finalistów.

W drugim dniu festiwalu rzeźbiarze w dwuosobowych drużynach przez 8 godzin będą wykonywać rzeźby na dowolnie obrany temat. W międzyczasie, na scenie odbywać się będą występy chórów i kolędników, a dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach rzeźbienia w lodzie.

Szczegółowy program imprezy znajduje się pod adresem: http://betlejempoznanskie.pl/2017/12/06/stihl-poznan-ice-festival/

Świąteczna Bimba

W niedzielę 10 grudnia na ulice Poznania wyruszy specjalny świąteczny tramwaj. Udekorowany w bombki i błyszczące światełka będzie kursował pomiędzy Ogrodami a Rondem Śródka. Podróżnym czas umilać będą polskie kolędy i pastorałki, wykonywane przez Zespół Tańca Ludowego AWF. Pomocnicy Świętego Mikołaja będą też rozdawać słodycze.

Wyjątkowy tramwaj będzie kursował w dwie grudniowe niedziele: 10 i 17 grudnia w godzinach od 12:00 do 18:00.

Trasa „Świątecznej Bimby”: OGRODY – Dąbrowskiego – Most Teatralny – Fredry – Plac Wielkopolski – rondo Śródka – Jana Pawła II – KÓRNICKA – most św. Rocha – Podgórna – Plac Wolności – Gwarna – rondo Kaponiera – Most Teatralny – Dąbrowskiego – OGRODY

Godziny odjazdów z pętli Ogrody:

12:00, 13:10, 14:20, 15:40, 16:50

Dzień z Bred of Life


Dzień z Bred of Life

Betlejem Poznańskie w sobotę będzie gościć fundację Bread of Life. Organizacja, której misją jest pomaganie, wspieranie oraz aktywizowanie osób, które z różnych powodów znajdują się na marginesie życia społecznego i ze względu na swoją sytuację życiową nie są z w stanie same powrócić do społeczeństwa i normalnego życia. Przez cały dzień na Placu Wolności będą gry i animacje, występy młodych artystów i charytatywne zbiórki. Na godzinę 17:00 zaplanowana jest licytacja obrazów, którą poprowadzi dyrektor Gabinetu Prezydenta Andrzej Białas. Po licytacji wystąpi dobrze znany poznaniakom chór Gospel Joy.

Czas Apokalipsy

13 grudnia minie 36 lat od wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Przypominając o tym wydarzeniu, w najbliższą sobotę przed Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli pojawi się inscenizowany posterunek Milicji Obywatelskiej i Ludowego Wojska Polskiego. Mieszany patrol w oryginalnych mundurach, z milicyjnymi tarczami i pałkami, które kojarzą się ze stanem wojennym będzie można zobaczyć w godzinach od 10.00 do 15.00. Inscenizację przygotowuje Muzeum Uzbrojenia wspólnie z zaprzyjaźnionymi rekonstruktorami. Nazwa wydarzenia nawiązuje do słynnej fotografii autorstwa Chrisa Niedenthala, obrazującej premierę filmu Czas Apokalipsy w dzień po wprowadzeniu stanu wojennego.

Ale Kino!

W niedzielę 10 grudnia zakończy się 35. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino!”. Weekend to okazja, by obejrzeć wybrane produkcje krótko- i długometrażowe, ale także wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących. Scena Wspólna przy ul.Brandstaettera 1 przygotowała specjalne „Ale Mikołajki!”, czyli pokazy filmowe dla najmłodszych dzieci, spektakl Ptasi Baj Teatru Atofri oraz rodzinny plac zabaw.

Szczegóły dotyczące festiwalu i bilety znajdują się na stronie: www.alekino.com

Pokaz zwierząt egzotycznych

Na niecodzienną wystawę zaprasza Palmiarnia Poznańska. 9 i 10 grudnia prywatni hodowcy zaprezentują swoje zwierzęta. To okazja, by przyjrzeć się, jak żyją lotopałanki, pytony królewskie, modliszki, owady karmowe, rasowe świnki morskie oraz chomiki syryjskie. Będzie także gekon orzęsiony, agamy brodate, mrówki, boa tęczowy, kameleony jemeńskie oraz gatunki bezkręgowców w gablotach entomologicznych. Na pokazie odwiedzający będą mogli spotkać się z ich właścicielami, którzy często mają wieloletnie doświadczenie w hodowli tych zwierząt.

Szczegóły wydarzenia znajdują się pod adresem: www.facebook.com/events/725359137653594

Hubert Bugajny/biuro prasowe/poznan.pl


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 218 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz