54-latek poszukiwany 3 listami gończymi jechał samochodem w stanie nietrzeźwości

Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali pijanego 54-letniego kierowcę, który kierował samochodem pomimo sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami. To jednak nie wszystko. Mężczyzna był poszukiwany 3 listami gończymi. Nie posiadał stałego miejsca zamieszkania. Błyskawiczne zatrzymanie drogowego przestępcy było możliwe dzięki wzorowej reakcji innych uczestników ruchu drogowego.


Do zdarzenia doszło w nocy z 19 na 20 grudnia tego roku. Dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące samochodu marki ford, który od strony Gniezna w kierunku Trzemeszna jedzie slalomem. We wskazany rejon natychmiast został skierowany patrol Wydziału Ruchu Drogowego. W drodze na miejsce policjanci z drogówki dostrzegli poszukiwany pojazd znajdujący się na nieużytku rolnym w miejscowości Lulkowo. Auto było otwarte a w środku nikogo nie było. Chwilę później funkcjonariusze zauważyli mężczyznę schowanego w zaroślach. Był nim 54-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Po chwili na miejsce przybyli też świadkowie, którzy jechali samochodem za podejrzanie zachowującym się fordem do momentu, aż ten utknął na nieużytku, po czym pojechali na drogę nr 15 poczekać za radiowozem. Gdy policjanci sprawdzili 54-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany 3 listami gończymi przez sąd i prokuraturę w Bydgoszczy. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Z uwagi na odmówienie poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie mężczyźnie została pobrana krew do badań. Mężczyzna został zatrzymany, zaś auto, którym podróżował trafiło na policyjny parking.

Jak widać na powyższym przykładzie dzięki właściwej reakcji wzorowych uczestników ruchu drogowego, którzy dostrzegli zagrożenie, policjanci szybko trafili na ślad i zatrzymali drogowego przestępcę.

(Visited 371 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz