4 promile, kolizja, ucieczka z miejsca zdarzenia… i areszt

Nieodpowiedzialny mężczyzna wsiadł kompletnie pijany do swojego auta i podróżował ulicami Piły. Gdy spowodował kolizję, wystraszył się i uciekał drogą krajową K-10.


Dzięki błyskawicznej reakcji kierowców, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 54-letniego mieszkańca Piły w piwnicy. Właśnie tam ukrył się kierowca, który wsiadł za kierownicę mając w wydychanym powietrzu blisko 4 promile alkoholu.

28 marca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał telefoniczną informację, że przy Alei Niepodległości w Pile kierujący pojazdem marki Volkswagen LT uderzył w osobowego Passata, a ten w Opla Vivaro. Następnie sprawca wyminął pojazdy stojące przed przejściem dla pieszych i ciekł z miejsca zdarzenia, poruszając się drogą krajową K-10, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Dyżurny na miejsce skierował policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dzięki przekazanym informacjom przez pokrzywdzonych i dobrej z nimi współpracy, pilscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. 54-letni mieszkaniec Piły ukrył się przed mundurowymi w piwnicy jednej z kamienic na terenie Piły.

Podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany. Alkomat pokazał blisko 4 promile! Skrajnie nieodpowiedzialny mieszkaniec Piły został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka kara grzywny oraz nawet kilka lat więzienia.


(Visited 307 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz