26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2018 w Konarzewie [ZDJĘCIA, FILM]

Już po raz 26 w Polsce i po raz 19 w Gminie Dopiewo zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Rok temu podczas jubileuszowej edycji tak w Polsce, jak iw Gminie Dopiewo padły rekordy hojności.


W Polsce zebrano podczas 25 finału w 2017 r. aż 105,5 mln. zł. W sumie przez 25 lat z WOŚP-em udało się zebrać i przekazać na szczytne cele ponad 825 mln zł.

Rok temu do konarzewskiej siedziby naszego  sztabu gminnego, który mieści się w CRK Konarzewo przy ul. Poznańskiej 19, wpłynęło 95.617 zł  – za pośrednictwem 120 wolontariuszy kwestujących w terenie i dzięki licytującym na sali. To o 27.640 zł więcej niż rok wcześniej – w 2016 r., który też był  finałem rekordowym. Jakim wynikiem finansowym zakończł się ten finał – 2018 roku?

WOŚP jest jedną z największych akcji charytatywnych nie tylko w Polsce.  Jej twórcą i dyrygentem jest Jerzy Owsiak. W ubiegłym roku Fundacja WOŚP była nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla.

Sztab gminny WOŚP tworzą od początku ZHP Dopiewo i GBPiCK w Dopiewie.

Gminna Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Dopiewie:

Kochani. Podczas niedzielnego finału WOŚP zebraliśmy 90.260,03 PLN oraz 249,19€. Dziękujemy, że byliście z nami przez cały dzień i wspólnie, po raz 26 zagraliśmy w wielkim finale WOŚP. Ostateczną kwotę potwierdzoną przez bank podamy niebawem. DZIĘKUJEMY!!

Podczas tego rocznego 26 Finału WOŚP w Konarzewie sztab przygotował wiele atrakcji , loteria fantowa , aukcja ale i również szereg występów artystycznych, na scenie zagościli : Harcerze i Zuchy, ProjektTEATR, Agata Suwiczak, Janusz Raptus Waściński, Grupy taneczne przy GBPiCK, Wielkopolski Klub Tańców Polskich, Orkiestra Dęta Gminy Dopiewo, Mażoretki z Dopiewa, Zespół Other Melody, Activus Taniec i Fitness , na zakończenie koncert Heavyweight i światełko do nieba !

Na Wszystkich czekała również przepyszna gorąca , wyjątkowa , grochówka z kotła .This slideshow requires JavaScript.Fot.Film: Mateusz Łysiak / Wielkopolskamagazyn.pl
(Visited 383 times, 1 visits today)

Leave a Reply