22-latek został zatrzymany za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości

22-letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego został zatrzymany przez grodziskich policjantów w związku ze spowodowaniem wypadku drogowego znajdując się pod wpływem alkoholu.


Młody mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przydrożne drzewo. Jego kolega, pasażer z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierowca w chwili zdarzenia miał prawie 1,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę 8 grudnia br. w godzinach porannych funkcjonariusze z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym zaistniałego w miejscowości Jabłonna. Policjanci będący na miejscu ustalili, że 22-letni kierowca samochodem marki Daihatsu Cuore jadąc z na trasie Wola Jabłońska w kierunku miejscowości Jabłonna na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, po czym zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Pasażer siedzący obok kierowcy z uwagi na liczne obrażenia ciała został przetransportowany do najbliższego szpitala. Kierowca wyszedł z tego wypadku bez szwanku. Podczas czynności wykonywanych przez grodziskich policjantów okazało się, że 22-letni kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem oraz spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 463 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz