21-letni ,,ogrodnik” uprawiał konopie w foliowym tunelu

Czarnkowscy kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Lubasz, który zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich. Podczas przeszukania posesji zamieszkiwanej przez mężczyznę policjanci znaleźli 27 krzewów nielegalnej rośliny, które rosły w tunelu foliowym wśród warzyw. Za prowadzenie zabronionej działalności 21 – latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Policjanci zajmujący się przestępczością narkotykową uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji położonej w gminie Lubasz ma działać nielegalna plantacja konopi indyjskich. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przeszukanie miejsca zamieszkania 21 – latka.

Na posesji jego rodziców funkcjonariusze ujawnili tunel foliowy, a w nim oprócz warzyw znaleźli 27 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Wstępnie oszacowano, że można z nich otrzymać susz marihuany o wadze około pół kilograma, warty 20 tys. złotych.

Nielegalne rośliny trafiły do policyjnego depozytu, a ,,ogrodnik” na komendę. Podczas przesłuchania przyznał się do stawianego mu zarzutu. Jak powiedział policjantom, uprawiał konopie na własny użytek. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
(Visited 1 101 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz