20-LETNI PODPALACZ W RĘKACH POLICJANTÓW

Policjanci z Obrzycka i Szamotuł zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Obrzycko, który jest podejrzewany o podpalenie stodoły oraz budynków gospodarczych. Łączna wartość strat poniesionych przez poszkodowane osoby to ponad 10 tys. zł. Podpalaczowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Od 28 stycznia  do 12 lutego br. w miejscowości Piotrowo doszło do 7 pożarów. W wyniku podjętych czynności i weryfikacji informacji zebranych w tej sprawie policjanci ustalili, że sprawcą uszkodzenia mienia może być jeden z mieszkańców.

13 lutego br. policjanci z Obrzycka i Szamotuł zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Obrzycko podejrzanego o to przestępstwo. Funkcjonariusze ustalili, że podkładał ogień pod stodołę i budynki gospodarcze w Piotrowie. Pierwsze podpalenie miało miejsce 28 stycznia, kolejne 1,5 i 12 lutego br. Łączna suma strat wynosi ponad 10.000 zł.

Mundurowi przedstawili mu cztery zarzuty zniszczenia mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek ze wszystkimi pożarami zaistniałymi w ostatnim czasie w Piotrowie. Nie wszyscy poszkodowani zgłosili się jednak na komendę.

O dalszym losie podpalacza zdecyduje sąd. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat więzienia.Dodaj komentarz