18-LATEK PRZYSZEDŁ NA KOMENDĘ Z NARKOTYKAMI

Nietypowo zakończyła się dla 18-latka wizyta w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Młody mężczyzna przyszedł w sprawie toczącego się postępowania. Okazało się, że miał przy sobie marihuanę. Nie przypuszczał, że funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich postanowią sprawdzić powód jego dziwnego zachowania.


Młody mężczyzna przyszedł do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu w sprawie postępowania, które prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego. W trakcie rozmowy z pracownikiem biura przepustek, 18-latka zauważyli go funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich kaliskiej komendy. Jego dziwne, hałaśliwe zachowanie oraz niespójna mowa wzbudziły podejrzenia policjantów. W trakcie rozmowy z mundurowymi nastolatek zaczął zachowywać się jeszcze bardziej nerwowo. Kiedy policjanci zapytali wprost, czy ma przy sobie środki odurzające, 18-latek stanowczo zaprzeczył. Nie uspokoiło to jednak podejrzeń funkcjonariuszy, dlatego też postanowili sprawdzić prawdomówność nastolatka. Już po chwili odnaleźli dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego, schowane w torbie tzw. „nerce”, którą młody mężczyzna miał zapiętą w pasie. Wstępne badanie testerem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana.

18-latek został przesłuchany w tej sprawie. Zabezpieczone środki odurzające trafiły do dalszych badań laboratoryjnych.

Zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii (art. 62.1.) każdy, kto wbrew przepisom ustawy posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


(Visited 2 819 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz