18 i 25-letni mężczyźni aresztowani na 3 miesiące, za dokonanie rozboju na młodym pracowniku salonu gier. Grozi im do 12 lat więzienia.

Dwóch młodych mężczyzn trafiło na trzy miesiące do aresztu po tym jak dokonali rozboju na pracowniku salonu gier w Boszkowie. Siłą wepchnęli go do socjalnej przyczepy kempingowej, zamknęli, a następnie skradli pieniądze z utargu oraz przedmioty z wyposażenia salonu.Zostali zatrzymani przez policjantów bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa. Grozi im do 12 lat więzienia.

19 czerwca br. pod wieczór dyżurny leszczyńskiej Policji został powiadomiony przez młodego mieszkańca powiatu kościańskiego o dokonaniu rozboju na jego osobie, na terenie salonu gier w Boszkowie. Policjanci, którzy natychmiast pojechali na miejsce ustalili, że do salonu weszło dwóch mężczyzn, którzy nakazali pracownikowi wejść do przyczepy campingowej stanowiącej zaplecze socjalne salonu. Kiedy mężczyzna odmówił wykonania polecenia, młodzi mężczyźni zaczęli go szarpać i popychać, ostatecznie wpychając go do campingu. Następnie skradli pieniądze z utargu, ruter oraz klucze od automatów. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 2 tysiące złotych.

Policjanci ustalili, że sprawcy prawdopodobnie zamieszkują na terenie ośrodka wypoczynkowego znajdującego się w pobliżu salonu gier. Po wejściu funkcjonariuszy na teren ośrodka, na ich widok jeden z mężczyzn natychmiast zaczął się oddalać. W pościg za nim ruszyli policjanci, którzy zatrzymali go w rejonie promenady przy jeziorze. Drugi został zatrzymany w wynajmowanym pokoju.

Zatrzymanymi okazali się 18-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego i 25-letni mieszkaniec powiatu milickiego. Trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzut dokonania rozboju.

21 czerwca br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
(Visited 222 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz