16-latek zatrzymany z narkotykami

Dzisiaj nad ranem funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kępińskiej jednostki, zatrzymali do kontroli dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich posiadał przy sobie narkotyki.
Kontrola miała miejsce o 2.00 nad ranem na ul. Kwiatowej. Policjanci zobaczyli młode osoby i postanowili ich wylegitymować. W momencie, kiedy jeden z nich wyciągał z portfela dowód osobisty, funkcjonariusz zauważył woreczek z zielonym suszem. W trakcie dalszej kontroli u 16-latka znaleziono jeszcze 4 inne woreczki w których znajdował się także susz roślinny oraz biały proszek.

Funkcjonariusze ustalili, że nieletni miał już wcześniej konflikt z prawem. Po wykonanych w obecności prawnego opiekuna czynnościach procesowych policjanci zwolnili nieletniego do domu.

16-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym. Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, a przed ukończeniem lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

(Visited 875 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz