1,5 mln zł na proekologiczne ogrzewanie w powiecie

Rekordową kwotę, bo aż 1,5 mln zł, powiat poznański zabezpieczył w tym roku na walkę o czystsze i zdrowsze powietrze. Od najbliższego poniedziałku – 8 lutego br. mieszkańcy mogą wnioskować o dopłaty na wymianę starych pieców węglowych. Dofinansowanie obejmuje modernizację lub likwidację ogrzewania opartego na paliwie stałym. W ciągu trzech lat udzielono 319 dotacji na kwotę ponad 2,2 mln zł.


– Poprawa jakości życia mieszkańców powiatu jest dla nas priorytetem. Mimo, że wiele naszych działań zdominowała walka z koronawirusem, nie zapomnieliśmy, że to czym oddychamy jest ogromnie ważne dla naszego zdrowia – powiedział Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański. – Dlatego i w tym roku dofinansujemy koszty wymiany „kopciuchów”, których użytkowanie negatywnie wpływa na nasz układ oddechowy oraz zatruwa środowisko. W tym roku planujemy przeznaczyć  1,5 miliona złotych– przypomina wicestarosta.

Podobnie jak w latach ubiegłych można wystąpić o wsparcie powiatu w zakresie:

  • podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej,
  • ogrzewania za pomocą nowego kotła zasilanego paliwem gazowym lub olejem opałowym,
  • ogrzewania elektrycznego,
  • pompy ciepła,
  • ogrzewania za pomocą nowoczesnego, zasilanego automatycznie kotła na paliwo stałe.

Wysokość dotacji nie może przekroczyć 80% zgłoszonych we wniosku kosztów kwalifikowanych (netto). Na jeden lokal przysługiwać będzie 7 tys. zł, natomiast wspólnota mieszkaniowa może liczyć na 14 tys. zł.

O środki mogą wystąpić właściciele lub współwłaściciele lokali znajdujących się na terenie powiatu poznańskiego. Podania od osób prywatnych, podmiotów gospodarczych czy prowadzących działalność rolniczą oraz wspólnot mieszkaniowych przyjmuje kancelaria Starostwa Powiatowego w Poznaniu, przy ul. Jackowskiego 18, od 8 do 28 lutego br. w godzinach pracy urzędu lub korespondencyjnie na adres siedziby.

Szczegółowe informacje, regulamin akcji oraz wzory wniosków można znaleźć na stronie internetowej http://www.bip.powiat.poznan.pl w zakładce „Środowisko”.

powiat poznański

(Visited 39 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz