13. TURNIEJ PIŁKARSKICH TRÓJEK RODZINNYCH W ZBĄSZYNIU

W sobotę, 17 marca, w hali sportowej „Zbąszynianka” rozegrany został Truniej Piłkarskich Trójek Rodzinnych. Aż 25 zespołów postanowiło spędzić sobotnie przedpołudnie aktywnie, grając w piłkę nożną z najbliższymi, świetnie się przy tym bawiąc.


Otwarcia turnieju oraz powitania uczestników dokonał Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński. W tym roku był to szczególny turniej, ponieważ połączony został z imprezą charytatywną Zbąszyń dla Jasia . Każdy obecny
w hali „Zbąszynianka” mógł wesprzeć akcję, wrzucając do puszki symboliczną złotówkę lub zakupić kawełek pysznego ciasta. Do pomocy gorąco zachęciły organizatorki wydarzenia Joanna Gajdecka i Magdalena Kostyra.

Drużyny, które zgłosiły się do turnieju rywalizowały w dwóch kategoriach: zaawansowanej oraz niezaawansowanej. Do grupy zaawansowanej zgłosiło się sześć rodzin. Po rozegraniu wszystkich pojedynków, systemem każdy z każdym, rodzina Borkowskich po raz szósty zwyciężyła w turnieju rodzinnych trójek piłkarskich.

Chęć gry w kategorii niezaawansowanej wyraziło aż 19 zespołów.  Drużyny zostały podzielone na cztery podgrupy, grając systemem każdy
z każdym. Po rundzie zasadniczej dwie drużyny z każdej podgrupy przechodziły do rozgrywek finałowych. Na tym etapie rozegrane zostały cztery mecze ćwiećfinałowe. W meczach półfinałowych zmierzyły się rodziny Nowak/Kostera – Kulus (4-2), Korcz – Wittke (0-0), po rzutach karnych lepsza okazała się rodzina Wittke. W meczu o miejsce trzecie spotkały się drużyny Kulus – Korcz (3-1), natomiast wielki finał rozegrany został pomiędzy rodzinami Nowak/Kostera – Wittke. Zwycięzcami turnieju w kategorii niezaawansowanej została rodzinna Nowak/Kostera pokonując drużynę Wittke 4 do 1.

Przedstawiamy kolejność końcową w poszczególnych kategoriach:

Grupa zaawansowana:

  1. Rodzina Borkowskich,
  2. Rodzina Adamczaków,
  3. Rodzina Maciejewskich,
  4. Rodzina Dembniak.

Grupa niezaawansowana:

  1. Rodzina Nowak/Kostera,
  2. Rodzina Wittke
  3. Rodzina Kulus,
  4. Rodzina Korcz.

W grupie niezaawansowanej zagrały również rodzinny: Brandenbura, Bielaszewscy, Gassem/Kleszka, Jagodzińscy, Kromscy, Kwaśnik, Korbanek, Krzyżańcy, Kręcichwost, Mańkowscy, Pietruńko, Staszyk/Bronka, Siedlarz/Woźniak, Stryczke/Jęcz, Tomaszewscy. Do grupy zaawansowanej zgłosiły się także rodzinny Molenda i Frasz/ Nowak.

Zespoły, które zająły miejsca I-III otrzymały statuetki i medale, natomiast drużyny zajmujące miejsca IV otrzymały pamiętkowe statuetki. Dodatkowo wszyscy uczestnicy dostali dyplomy. Wyróżniony został również najmłodszy uczetnik turnieju, którym okazał się dwuletni Radek Woźniak.
W czasie pomiędzy meczami na zawodników czekał pyszny poczęstunek.

Organizatorami 13. Turnieju Piłkarskich Trójek Rodzinnych byli: Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Uczniowski Klub Sportowy „OLIMPUS”.Więcej zdjęć:(Visited 115 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz