12-latek kierował quadem. Pojazd przewrócił się i przygniótł chłopca

W miejscowości Ługi 12-latek kierował quadem i jeździł po lesie wraz z ojcem, który poruszał się na drugim czterokołowcu. Zjeżdżając ze wzniesienia quad, którym kierował chłopiec przewrócił się i przydusił 12-latka. Z obrażeniami ciała trafił on do szpitala. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności, zdrowego rozsądku i nienarażanie dzieci na niebezpieczeństwo.

2 czerwca br., około godz. 17.50, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w miejscowości Ługi 12-latek, który jeździł qudem po lesie, przewrócił się i został przygnieciony przez pojazd.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 12-letni mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski kierując w lesie quadem marki Bombardier Can-Am podczas zjazdu ze wzniesienia stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i został przyduszony przez czterokołowca. Chłopiec jeździł po lesie wraz z ojcem, który poruszał się na drugim quadzie marki Bombardier Renegade.

12-latek został przetransportowany przez załogę pogotowia lotniczego do szpitala w Poznaniu. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że chłopiec nie doznał obrażeń zagrażających jego życiu. Ojciec 12-latka był trzeźwy.

Obecnie sprawę badają policjanci Wydziału Kryminalnego.

Pogoda zachęca do wypoczynku na świeżym powietrzu, no i niebawem wakacje. Jednak żeby cieszyć się urokami bezpiecznej jazdy różnego rodzaju pojazdami, nawet jeżeli jest to jazda poza drogą, to trzeba zachować zdrowy rozsądek, włączyć myślenie, być w odpowiednim wieku, posiadać umiejętności i uprawnienia. …  Nie narażajmy dzieci i siebie na niebezpieczeństwo!

/ Tekst: Ewa Kasińska, foto: Szymon Wojciechowski / /srem.policja.gov.pl/

Zobacz również …

 

 

 

(Visited 1 699 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz