117 km/h w terenie zabudowanym – kolejni kierujący tracą prawo jazdy !

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie cały czas monitorują drogi miasta i powiatu pod kątem kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza te dotyczące dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze odebrali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.


Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym ściśle związana m.in. z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, kępińscy policjanci każdego dnia kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierujący na drogach naszego miasta i powiatu. Tak jak już wcześniej wspominaliśmy kępińska drogówka od kilku dni dysponuje nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w video rejestrator.

Na początku tygodnia 21 października policjanci zatrzymali kierującego, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. 20 latek z gminy Kępno na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Dzień później 22 października funkcjonariusze zatrzymali 34 letniego, również mieszkańca gminy Kępno. 34 latek kierujący samochodem marki mazda pędził w terenie zabudowanym 111 km/h.

23 października , prawo jazdy stracił 25 letni obywatel Ukrainy, który kierując swoim bmw jechał w terenie zabudowanym z prędkością 117 km/h.

W dniu dzisiejszym, 24 października kępińska drogówka zatrzymała 41-letniego mężczyznę z gminy Łęka Opatowska, który kierując pojazdem marki audi w terenie zabudowanym pędził z prędkością 106 km/h.

Policjanci naszej jednostki każdego dnia zwracają szczególną na wszelkie przypadki łamania ograniczeń prędkości. Kierowco nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo ! Mundurowi przypominają – pędzisz w obszarze zabudowanym stracisz prawo jazdy !

(Visited 76 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz