Życie na medal, a nawet więcej – spotkanie z Ryszardem Tomaszewskim w Zbąszyniu

Życie na medal, a nawet więcej – spotkanie z Ryszardem Tomaszewskim

W piątkowe popołudnie 18 sierpnia Bibliotekę Publiczną odwiedził pan Ryszard Tomaszewski


– niezwykłej klasy sportowiec i niezwykły człowiek – sztangista, wielokrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich, za swoje wybitne sportowe osiągnięcia wielokrotnie nagradzany (m.in. odznaczony Złotym Krzyżem Zasług i Krzyżem Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski).

Dziś także trener, ale przede wszystkim ambasador idei równego traktowania ludzi niepełnosprawnych i doceniania ich sportowego wysiłku. Ryszard Tomaszewski to nie tylko legendarny sportowiec, ale także niezwykły człowiek, dlatego warto było poznać historię życia wybitnego Polskiego Olimpijczyka – historię zmagania z ciężarem nie tylko sztangi, ale też własnej niepełnosprawności. Kiedy w wieku 20 lat uległ poważnemu wypadkowi, lekarz powiedział mu, że nie ma szans na odzyskanie sprawności w nogach. Dzięki swojej sile ducha i uporze w dążeniu do celu osiągnął ogromny sukces sportowy, reprezentując nasz kraj na najbardziej prestiżowych zawodach. Dziś swą wiedzę, entuzjazm, otwartość przekazuje młodym, także niepełnosprawnym sportowcom, dla których jest ogromnym autorytetem.

Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy Juliusza Zbierskiego, mieszkańca Zbąszynia, srebrnego medalisty Mistrzostw Świata WUAP – Niemcy 35-39 lat w kat. wagowej 100 kg z wynikiem 220 kg.
(arg)

(Visited 78 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz