ŻONGLERKA KARTAMI KIEROWCY

Kolejny kierowca pracujący dla jednej z firm przewozowych, posługiwał się oprócz swojej, cudzą kartą, którą zatrzymali inspektorzy ITD z Gniezna. To już trzeci taki przypadek,


gdy kierowca przewoźnika 
z powiatu gnieźnieńskiego traci kartę kolegi i płaci mandat.

Kolejny mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych dla kierowcy i wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika na kwotę 3 tysięcy złotych, pewnie nie zagwarantują, że inspektorzy z oddziału gnieźnieńskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu nie natkną się na kierowców tego samego przewoźnika po raz kolejny jak ostatnio 18 sierpnia. Wcześniej bowiem inspektorzy zatrzymali już dwie cudze karty, którymi posługiwali się dwaj inni kierowcy z tej samej firmy w maju tego roku. Wtedy każdy z kierujących dostał po 2 tysiące złotych mandatu, a wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą prawie 8000 złotych.

W przypadku ostatniej, sierpniowej kontroli, kierowca dodatkowo został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, ponieważ poruszał się pojazdem w sobotę przed godziną czternastą, pomimo okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach.

(Visited 404 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz