Żołnierze WOT pod wrażeniem postawy pracowników DPS

Pracownicy Domu Pomocy Społecznej wywarli ogromne wrażenie swoją bohaterską postawą. Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej podczas ewakuacji pensjonariuszy dostrzegli trud, jaki opiekunowie wkładają w zapewnienie bezpieczeństwa swoim pacjentom.


Pracownicy DPS przy ulicy Winiarskiej w Kaliszu, w pełni poświęcili się swoim podopiecznym. Placówka zmaga się z koronawirusem. Odizolowani, z dala od swoich rodzin, które za nimi tęsknią, postanowili zająć się  do końca zakażonymi pensjonariuszami.

W dowód uznania, terytorialsi przekazali prezenty, czekającym w domach na swoich rodzicówdzieciom. Pracownicy DPSsami pozostają w kwarantannie. Paczki ufundowały Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne w Poznaniu oraz Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu. Żołnierze odwiedzili  rodziny opiekunów, wręczyli prezenty i przy okazji wsparli rodziny na duchu. Terytorialsi utwierdzili dzieci w przekonaniu, że mogą być dumni ze swoich mam. Podczas odwiedzin, żołnierze zachowywali zasady bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie pandemii.

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

(Visited 126 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz