Żołnierze budują punkt pobrań wymazów przy Stadionie Miejskim

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia dokłada wszelkich starań, aby zapewnić dostęp do punktów pobrań wszystkim pacjentom, którym zostało zlecone wykonanie testu na obecność koronawirusa. W związku z rosnącą liczbą pobrań wymazów w ostatnich dniach, podjęliśmy kroki, aby usprawnić tę procedurę. W porozumieniu ze Szpitalem Miejskim im. F. Raszei w Poznaniu oraz Wojskami Obrony Terytorialnej, uruchomiony zostanie duży punkt pobrań przy Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu.


Oprócz planowanego punktu przy stadionie, w tym tygodniu wielkopolski NFZ zawarł kolejne umowy na prowadzenie punktów pobrań w Poznaniu. Pacjenci ze skierowaniem lub wybierający się do sanatorium, od wtorku mogą korzystać z punktu pobrań prowadzonego przez spółkę Diagnostyka przy ulicy Serbskiej 7 w Poznaniu (parking Tesco).

Umowa zawarta ze Szpitalem Klinicznym Przemienienia Pańskiego UMP (przy ul. Długiej) pozwala na wydłużenie czasu pracy w punkcie pobrań wymazów przy ulicy Rokietnickiej 8, który do tej pory prowadzony był przez Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego UMP (ul. Przybyszewskiego). Dzięki temu, że pacjentów obsługiwać będą teraz zespoły dwóch placówek, pobieranie wymazów do badań przebiegać będzie sprawniej, a punkt przy ul. Rokietnickiej czynny będzie dłużej.

Godziny pracy udało się wydłużyć w wielu punktach pobrań w Wielkopolsce. W sumie to dodatkowe 33 godziny, w których pacjenci mogą zgłosić się na pobranie wymazów do badania w kierunku Sars-Cov-2 

Kolejna inicjatywa, której celem jest zwiększenie dostępu do punktów pobrań, stała się możliwa dzięki współpracy z Miastem Poznań oraz Wojskami Obrony Terytorialnej. We wtorek żołnierze zaczęli przygotowania do ustawienia przy Stadionie Miejskim w Poznaniu dwóch namiotów, w których pobierane będą próbki do badań. Mobilny punkt pobrań powinien być gotowy do końca tego tygodnia. Punkt obsługiwany będzie przez żołnierzy WOT oraz Szpital Miejski im. F. Raszei w Poznaniu.

Do tej pory w Wielkopolsce zostało uruchomionych 39 punktów pobrań. 8 z nich znajduje się w Poznaniu. Wykaz punktów pobrań, z numerami telefonów dla pacjentów oraz godzinami otwarcia można  znaleźć na stronie internetowej WOW NFZ oraz pacjent.gov.pl.

Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

(Visited 27 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz