Żołnierz WOT z Gniezna na gali MMA „Armia FightNight”

Już w najbliższa sobotę 8 maja w Łodzi odbędzie się 10 jubileuszowa gala Armia FightNight. Po raz drugi w ringu, jako żołnierz 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wystąpi szer. Szymon Karolczyk służący w 124 batalionie lekkiej piechoty w Śremie.


Szymon Karolczyk już po raz drugi wałczył będzie w jako żołnierz Wojska Polskiego. Terytorials z Wielkopolski wystartuje w kategorii 66 kg a jego rywalem będzie Kamil Czyżewski, zawodnik, który równieżjuż poraz drugi wejdzie do klatki Armia FightNight (AFN). Obaj panowie mają w swoim dorobku po 2 zwycięstwa. O tym, który z nich do swojego konta dopisze sobie trzecią zawodową wygraną w klatce dowiemy się już w sobotę.

Szymon Karolczyk pochodzi z Gniezna i jest reprezentantem klubu Ankos MMA. W swojej zawodowej karierze pokonał Dawida Gałęckiego i Miłosza Wąsika – oba starcia miały miejsce na galach Slugfest. Karolczyk w swoim ostatnim starciu na gali AFN z numerem 9 w styczniu tego roku po walce na pełnym dystansie musiał uznać wyższość swojego rywala – Adriana Kępy.

„Jestem zdeterminowany i głodny wygranej, po ostatniej walce tylko czekałem, żeby moc się ponownie pokazać i powrócić na ścieżkę zwycięstw” – mówi szer. Szymon Karolczyk.

Sobotnie wydarzenie kibice będą mogli obejrzeć wydarzenie na antenie TVP SPORT. Wyjątkowe gale MMA udziałem żołnierzy Wojska Polskiego pod szyldem Armia FightNight odbywają się od 2017 roku. Od samego początku przyciągały uwagę całej, sportowej Polski. Dziewięć poprzednich edycji nie zawiodło oczekiwań kibiców. W klatce MMA z najlepszymi zawodnikami w kraju zmierzą się reprezentanci Sił Zbrojnych. Gala organizowana jest przy współpracy federacji Armia FightNight z 18 Dywizją Zmechanizowaną.

 Spot promujące wydarzenie :

                                         

kpt. Marcin MISIAK

Oficer Prasowy

  1. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

„Zawsze gotowi, zawsze blisko”

(Visited 73 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz