Znakowanie cennych zabytków kościelnych

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w bieżącym roku kontynuują realizację „Wielkopolskiego Programu Znakowania Zabytków Ruchomych w Obiektach Sakralnych”, w ramach którego odbywa się znakowanie cennych zabytków kościelnych.

To już kolejny etap znakowania sakraliów w kościołach Archidiecezji Poznańskiej, którego głównym celem jest zabezpieczenie dóbr kultury narodowej. Znakowanie zabytków prowadzą wspólnie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z pracownikami Miejskiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu oraz Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu.

Znakowanie sakraliów  stanowi dodatkowy element zabezpieczenia tego typu przedmiotów. Polega na porównywaniu stanu ewidencyjnego ze stanem faktycznym zabytków ruchomych znajdujących się na wyposażeniu kościoła, ich identyfikacją oraz aktualną dokumentacją fotograficzną. Dodatkowo każdy z zabytków zostanie oznakowany metodą mikrocząsetczkową DNA.

Od 5 do 21 marca br. oznakowane zostały kościoły i świątynie Archidiecezji Poznańskiej Dekanatu Kórnickiego. Ponadto zostały zaplanowane już kolejne etapy przedsięwzięcia na miesiąc maj oraz wrzesień br. na terenie Archidiecezji Poznańskiej.

(Visited 110 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz