ZMAGANIA POLICJANTÓW PREWENCJI POWIATU NOWOTOMYSKIEGO [ZDJĘCIA, FILM]

W czwartek 23 maja br. wszyscy Policjanci Wydziału Prewencji powiatu nowotomyskiego wzięli udział w eliminacjach do ogólnopolskich zawodów Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”. Mundurowi musieli zmierzyć się z testem wiedzy, strzelaniem, a także pokonać tor przeszkód. Spośród policjantów wyłoniono dwóch najlepszych funkcjonariuszy, którzy będą reprezentować naszą komendę w Poznaniu na wojewódzkich eliminacjach Turnieju Par Patrolowych.Do eliminacji przystąpiło ponad 20 policjantów z całego powiatu. Nowotomyscy stróże prawa konkurowali ze sobą od samego początku. Na pierwszy ogień sprawdzona została wiedza teoretyczna, taka jak chociażby znajomość przepisów, które regulują pracę policjantów, ogniw i zespołów patrolowo-interwencyjnych.Następnie mundurowi przenieśli się do miejskiego parku, gdzie czekał na nich specjalnie przygotowany tor przeszkód, który policjanci musieli pokonać w pełnym ekwipunku w jak najkrótszym czasie. Ostatnim zadaniem było strzelanie, przy którym towarzyszyło policjantom już spore zmęczenie.

Nad prawidłowością zawodów czuwał Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Arkadiusz Pelc, jego zastępca asp. szt. Krzysztof Wyrwa, a także kom. Mariusz Kowalczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów najlepszym okazał się być st. sierż Adrian Śmiałek z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji Nowym Tomyślu, na drugim miejscu uplasował się sierż. szt. Marek Dura z Komisariatu Policji w Zbąszyniu. To właśnie Ci policjanci będą reprezentować naszą jednostkę w Poznaniu na wojewódzkich eliminacjach Turnieju Par Patrolowych. Trzecie miejsce natomiast należało do post. Grzegorza Napierałyrównież z Komisariatu Policji w Zbąszyniu.

Zwycięzcom drobne upominki i nagrody rzeczowe wręczał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu insp. Jarosław Żurek oraz Starosta Nowotomyski Andrzej Wilkoński, który objął zawody Honorowym Patronatem.

Należy podkreślić, iż zawody w takiej formie nie były by możliwe bez wsparcia Zarządu Terenowego NSZZP w Nowym Tomyślu.

nowy-tomysl.policja.gov.pl

(Visited 1 065 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz