NA ZIMOWYM GAZIE NA A2 ! Tym razem dwa przypadki dotyczyły Rosjanina i naszego rodaka.

Jazda na gazie, czyli po wypiciu alkoholu, jest w okresie zimowym często ujawniana przez wielkopolskich inspektorów transportu drogowego. Tym razem dwa przypadki dotyczyły Rosjanina i naszego rodaka.

16 lutego 2018 roku inspektorzy z oddziału konińskiego Wojewódzkiego inspektoratu Transportu Drogowego (WITD) w Poznaniu po raz kolejny na przestrzeni miesiąca ujawnili u kierowcy stan po użyciu alkoholu. Na autostradzie A2 w Żdżarach zatrzymano do rutynowej kontroli pojazd przewoźnika rosyjskiego. Inspektor wyczuł wyraźną woń alkoholu u kierowcy. W wyniku przeprowadzanego badania stwierdzono stan po użyciu alkoholu. W czasie pierwszego pomiaru było to 0,12 mg/l, a podczas drugiego 0,11 mg/l w wydychanym powietrzu. Kierowcę i pojazd przekazano funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Inny przypadek po spożyciu alkoholu wykryli inspektorzy z oddziału WITD w Lesznie. Ważąc w Granowie busa, czyli pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, wyczuli w kabinie kierowcy silną woń alkoholu. Kierującego poddano badaniu, które dało wynik pozytywny 0,19 mg/l w wydychanym powietrzu. Wezwano patrol z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. Zdziwienie kontrolujących było w tym wypadku spore, ponieważ w pojeździe znajdowało się dwóch innych, trzeźwych pracowników, którzy mogli zastąpić nieroztropnego kierowcę, który postanowił sam prowadzić pojazd w dniu kontroli. Łącznie leszczyńscy inspektorzy zatrzymali do ważenia osiem pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita nie powinna przekraczać 3,5 tony. We wszystkich przypadkach stwierdzone rażące przeładowanie pojazdów. Kierowców ukarano mandatami karnymi w łącznej wysokości 3,700 złotych i zakazano im dalszej jazdy do czasu przeładowania towarów.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 384 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz