Zderzenie osobówki z ciągnikiem rolniczym w Bożacinie

W poniedziałek, 1 lipca o godzinie 12.15 wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Bożacin. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie. Droga krajowa została czasowo całkowicie zablokowana.


Po przybyciu  na miejsce kolizji  jednostek ochrony przeciwpożarowej w trakcie przeprowadzonego  rozpoznania ustalono, że kierowcy pojazdów biorących udział w zdarzeniu są diagnozowani przez służby medyczne w karetce pogotowia. Uszkodzony samochód osobowy blokował jeden pas drogi krajowej. 

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań odłączyli akumulatory w uszkodzonych środkach transportu oraz zweryfikowali wycieki płynów eksploatacyjnych. Kierownik zespołu ratownictwa  medycznego po zakończeniu badania nie stwierdził podstaw do hospitalizacji uczestników zdarzenia, pozostawiając kierowców na miejscu kolizji. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych realizowanych przez funkcjonariuszy policji samochód osobowy przemieszczono na boczną drogę i usunięto z jezdni elementy karoserii samochodowej oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Czynności te zrealizowano przy pomocy sorbetu oraz podręcznego sprzętu burzącego.  W momencie przywrócenia ruchu całą szerokością jezdni działania jednostek ochrony przeciwpożarowej zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

Opracowanie: mł. kpt. Mateusz Dymarski
Zdjęcia: Łukasz Cichy-Krotoszyn Nasze Miasto

 

 

(Visited 361 times, 1 visits today)

Leave a Reply