Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu dróg

Jedna osoba poszkodowana, dwa rozbite pojazdy oraz uszkodzone ogrodzenie jednej z posesji to bilans wypadku komunikacyjnego, do którego doszło we wtorek 09 listopada 2021 roku na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Świnków (gm. Krotoszyn). Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 10:07.


Po dotarciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że na skrzyżowaniu dróg doszło do wypadku komunikacyjnego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W  wyniku zderzenia pojazdy uszkodziły fragment ogrodzenia prywatnej posesji. Jeden z uczestników wypadku odniósł obrażenia wymagające interwencji służb medycznych, natomiast dwóch pozostałych nie uskarżało się na żadne dolegliwości. Droga została całkowicie zablokowana.  

Strażacy po zabezpieczeniu terenu działań przystąpili do oceny stanu poszkodowanego mężczyzny. W trakcie badania wstępnego  na miejsce  przybył zespół ratownictwa medycznego, który przejął opiekę nad kierowcą. Po  wykonaniu diagnostyki w karetce pogotowia kierownik zespołu podjął decyzję o hospitalizacji uczestnika zdarzenia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W tym samym czasie odłączono akumulatory w uszkodzonych środkach transportu oraz zabezpieczono wycieki płynów eksploatacyjnych. Po zakończeniu czynności realizowanych przez funkcjonariuszy Policji pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Celem przywrócenia ruchu całą szerokością drogi strażacy usunęli z jezdni elementy karoserii samochodowej oraz wycieki stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej trwały łącznie 03 godziny i 12 minut.

Opracowanie: st. asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: dh. Sebastian Kalak Ochotnicza Straż Pożarna w Krotoszynie/kppsp-krotoszyn/

https://www.youtube.com/channel/UC1JfNBSEZ6qvECBEIALuhOg/videos
(Visited 66 times, 1 visits today)

Leave a Reply