Zderzenie ciężarowego mana z pociągiem. Trzy osoby zostały ranne. Wypadek badali inspektorzy z WITD w Poznaniu.

Kierowca dostawczego mana wjechał na przejazd kolejowy w Żydowie i nie zauważył jadącego pociągu technicznego. Trzy osoby zostały ranne. Wypadek badali inspektorzy z oddziału w Gnieźnie z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu.


Do wypadku doszło w godzinach rannych 30 stycznia 2018 roku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Żydowie w gminie Czerniejewo. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem towarowym. Kierowca wjechał na przejazd kolejowy w tym samym momencie, gdy nadjechał pociąg towarowy używany do prac przy remoncie torów. Dostawczy man wjechał w słup i przewrócił go, zrywając sieć trakcyjną. W akcji ratunkowej uczestniczyli strażacy z Czerniejewa, Żydowa i Gniezna, Policja oraz inspektorzy z Gniezna. Wezwany zespół ratownictwa medycznego udzielił pierwszej pomocy maszyniście, kierownikowi pociągu oraz kierowcy samochodu, którzy zostali ranni w wyniku wypadku.

Inspektorzy transportu drogowego zostali wezwani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w celu odczytania prędkości, z jaką jechała ciężarówka podczas zdarzenia. Po analizie wykresówki inspektorzy ustalili, że ostatnia zarejestrowana prędkość pojazdu wyniosła około 70 km/godz. Nie stwierdzono naruszeń z czasu pracy kierowcy, który wykonywał krajowy niezarobkowy przewóz rzeczy w imieniu polskiej firmy. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Ruch na miejscowej drodze został zablokowany.


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 367 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz