Zderzenie auta ciężarowego i pojazdu osobowego na drodze wojewódzkiej

We wtorek, 24 stycznia o godz. 7.53 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego i pojazdu osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 187 w miejscowości Jastrowo gm. Szamotuły.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Brodziszewo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy z przyczepą i pojazd osobowy, które zderzyły się ze sobą. Osoby podróżujące opuściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu, jedna osoba została lekko poszkodowana.
Pojazd ciężarowy znajdował się na drodze blokując jeden pas ruchu, przyczepa tego samochodu znajdowała się w przydrożnym rowie, natomiast pojazd osobowy z uszkodzonym przodem znajdował się na poboczu drogi.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (11 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: ogn. Rafał Roszyk

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach

(Visited 1 323 times, 1 visits today)

Leave a Reply