ZDERZENIE 4 SAMOCHODÓW OSOBOWYCH

W dniu 21 września 2023 roku  o godz. 8:03 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Czarnkowie otrzymało zgłoszenie, w ramach dysponowania z Centrum Powiadamiania Ratunkowego nr 112, o zdarzeniu drogowym z udziałem 4 samochodów osobowych na drodze woj. nr 182, w pobliżu miejscowości Sarbia. Do zdarzenia zadysponowano zastępy ochrony przeciwpożarowej  z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Sarbki-Sarbii i Kruszewa.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pojazdami podróżowało łącznie siedem osób; pięć z nich opuściło auta o własnych siłach przed przybyciem straży pożarnej, dwie osoby podróżujące samochodem marki Skoda pozostały w pojeździe uskarżając się na ból w klatce piersiowej. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączenia zasilania i stabilizacji pojazdów. Jednocześnie ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 7 osobom przed przekazaniem Zespołom Ratownictwa Medycznego z Czarnkowa i Ujścia. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez policjantów dokonano sorbcji rozlanych płynów eksploatacyjnych i przemieszczono pozostałości powypadkowe z jezdni.

W działaniach ratowniczych, które trwały ponad 2 godziny udział brało 17 strażaków Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Opracowanie: str. Piotr Stróżyński
Zdjęcia: JRG Czarnków


(Visited 2 933 times, 1 visits today)

Leave a Reply