Zdarzenie wyglądało poważnie… Apelujemy o rozwagę na drogach!

O tym, że pośpiech nie jest dobrym doradcą, może przekonać się kierujący fiatem ducato, który wypadł z drogi. W wyniku zdarzenia kierujący trafił do szpitala.

W dniu 30 czerwca br. policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Lubowie. Zdarzenie wyglądało dosyć poważnie. Mieszkaniec Piły, który kierował samochodem został przetransportowany z miejsca zdarzenia do szpitala.


Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż kierujący samochodem marki Fiat Ducato, jadąc w kierunku Chojna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad samochodem, przemieścił się na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo i wywrócił pojazd na bok.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca Piły – mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili świadków oraz sporządzili niezbędną dokumentację. Z uwagi na brak innych osób poszkodowanych poza sprawcą zdarzenia, sprawa została zakwalifikowana jako kolizja drogowa i kierujący został ukarany mandatem karnym.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach! Pamiętajmy, że nadmierna prędkość może być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń ! 

fot.WRD KPP Szamotuły/mł. asp. Sandra Chuda

(Visited 257 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz