Zdanie obowiązków przez Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Koninie

Zdanie obowiązków przez Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP  w Koninie

28 lipca br. w Komendzie Miejskiej PSP w Koninie, w związku ze zwolnieniem ze służby w Państwowej Straży Pożarnej,


odbyło się uroczyste zdanie obowiązków przez st. bryg. Krzysztofa Gościniaka Zastępcę Komendanta Miejskiego PSP w Koninie.
Na uroczystości obecni byli: władze starostwa konińskiego, przedstawiciele miasta Konina
i zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej PSP w Koninie.
Po odczytaniu aktu odwołania zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Koninie st. bryg. Krzysztofa Gościniak zdał obowiązki Komendantowi Miejskiemu PSP w Koninie bryg. Januszowi Dębowskiemu.

st. bryg. w st. spocz. Krzysztof Gościniak służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął z dniem 1 sierpnia 1987 r. jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Po jej ukończeniu w roku 1992 rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnych w Koninie na stanowisku oficera. Od lutego 1993 r. pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Koninie na stanowisku naczelnika wydziału kadr. Następnie od 1stycznia 1999 r. pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu nadzorując sprawy kadrowe i organizacyjne. Od 1 grudnia 2011 r. do 28.07.2017 r. pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Koninie.
Wielokrotnie odznaczany, wyróżniany i nagradzany, m.in.: Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.
Opracowanie: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: asp. Andrzej Śliwka


(Visited 243 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz