ZBYT CIĘŻKI, ZA DŁUGI I ZA SZEROKI

Mimo posiadanego zezwolenia na przewóz ładunku nienormatywnego, przewoźnik naruszył przepisy prawa. Jego ładunek okazał się skrajnie nieprzystosowany do przewożenia po drodze. Dlatego pojazd trafił na parking i nie mógł dalej się poruszać.


4 lipca inspektorzy z oddziału wielkopolskiej ITD w Pile sprawdzali ciężar pojazdów przy drodze krajowej numer 10. Dokumenty przewozowe oraz oględziny ładowni naczepy wykazały, że przewożone były elementy dźwigu samojezdnego, które stanowiły tak zwany ładunek podzielny. Przeprowadzone w czasie kontroli ważenie pojazdu polskiego przewoźnika potwierdziło przypuszczenia inspektorów z Piły, że rzeczywista masa całkowita kontrolowanego zespołu pojazdów była zbyt duża. Wyniosła ponad 76 ton przy dopuszczalnych 40. Dodatkowo, na poszczególnych osiach składowych naczepy, stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych wartości nacisku na podłoże. Zarówno długość zespołu pojazdów jak i szerokość również odbiegały od normy. Pomimo posiadanego zezwolenia na przejazd nienormatywnym zespołem pojazdów złamana została zasada niepodzielności ładunku, a stwierdzone w czasie kontroli parametry znaczenie odbiegały od określonych w zezwoleniu.

Zespół pojazdów został odholowany na parking, na którym przewoźnik zobowiązany został doprowadzić zespół pojazdów do normatywności. Stwierdzone naruszenie zagrożone jest nałożeniem kary wobec przedsiębiorcy w wysokości 15 tysięcy złotych.

witdpoznan.pl

(Visited 1 348 times, 1 visits today)

One thought on “ZBYT CIĘŻKI, ZA DŁUGI I ZA SZEROKI

  • 8 lipca, 2019 at 6:27 pm
    Permalink

    W nocy trzeba było jechać!

    Reply

Dodaj komentarz