W Zbąszyniu odbyła się zorganizowana przez policję ewaluacyjna debata społeczna [FILM]

Wczoraj punktualnie o godzinie 12:00 w Zbąszyńskim Centrum Kultury odbyła się zorganizowana przez policję ewaluacyjna debata społeczna, dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

We wtorkowe południe 28 marca 2017 roku w sali Zbąszyńskiego Centrum Kultury odbyła się ewaluacyjna debata społeczna na temat bezpieczeństwa.

Za stołem prezydialnym zasiadł I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu kom. Sławomir Wenderski, Burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński, Komendant Komisariatu Policji w Zbąszyniu asp. sztab. Arkadiusz Pelc, Komendant Straży Ochrony Kolei Krzysztof Piskorski oraz specjalista ds. szkolenia SOK Artur Brzeski.

Trwająca 1,5 godziny debata społeczna cieszyła się zainteresowaniem. Mieszkańcy Zbąszynia oraz całej gminy zasiadło w auli. Najpierw głos zabrał Komendant Komisariatu Policji w Zbąszyniu, który przywitał wszystkich zebranych gości i zachęcił do aktywnego uczestniczenia w zorganizowanej debacie społecznej. Następnie zapoznał wszystkich z wynikami pracy osiągniętymi przez policjantów oraz strukturą panującą w jego jednostce. Po wystąpieniu przyszedł czas na pytania i problemy zgłaszane przez mieszkańców gminy.

Było ich kilka, a każde pytanie, czy problem różniło się od poprzedniego. Przede wszystkim problemy dotyczyły bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Począwszy od złego stanu dróg i ich złego oznakowania do nadmiernych prędkości osiąganych przez kierowców. Poruszono również temat ścieżek rowerowych. Na zadawane pytania zostały udzielone wyczerpujące odpowiedzi, a szef nowotomyskich policjantów zapewnił wszystkie przybyłe osoby, że zgłaszane przez nich prośby oraz problemy zostały przez niego dokładnie zanotowane i obiecał się nimi zająć w najbliższym czasie.

Na zakończenie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu podziękował mieszkańcom za przybycie.

(Visited 300 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz