Zbąszyń: Zaproszenie na spotkanie z wybitnym sztangistą

Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu zaprasza na spotkanie z wybitnym polski sztangista, wielokrotnym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich, odznaczonym Złotym Krzyżem Zasług i Krzyżem Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Ryszardem Tomaszewskim, w piątek 18 sierpnia o godz. 18.00 w bibliotece.


Ryszard Tomaszewski to nie tylko legendarny sportowiec, ale także niezwykły człowiek, dlatego warto poznać historię życia wybitnego Polskiego Olimpijczyka – historię zmagania z ciężarem nie tylko sztangi. Spotkanie organizowane jest z inicjatywy Juliusza Zbierskiego, mieszkańca Zbąszynia, srebrnego medalisty Mistrzostw Świata WUAP – Niemcy 35-39 lat w kat. wagowej 100 kg z wynikiem 220 kg.

 

Ryszard Tomaszewski za swe zasługi otrzymał tytuł „Najwybitniejszy sportowiec XX wieku” – w 2000 r., z inicjatywy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Wtedy to powstał specjalny album fotograficzny najwybitniejszych sportowców XX wieku, w którym zamieszczono tylko dwoje sportowców z Polski, Irenę Szewińską – lekkoatletkę i Ryszarda Tomaszewskiego.

Wstęp wolny. Informacje szczegółowe pod numerem telefonu: 68 3860 700.


(Visited 80 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz