Zbąszyń: Spotkanie sympatyków i członków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zbąszyńscy Ludowcy wyróżnieni. [ZDJĘCIA, FILM]

W sobotę 21 września w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu odbyło się wyjątkowe spotkanie członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Spotkanie to zorganizowane zostało przez Zarząd Miejsko- Gminny PSL w Zbąszyniu.


Na zaproszenie organizatorów do zbąszyńskiej filharmonii przybyli m.in. były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wieloletni Poseł na Sejm Stanisław Kalemba, Poseł Krzysztof Paszyk, radni rady powiatu nowotomyskiego Maria Galas i Ireneusz Kozecki, członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wszystkich uczestników spotkania przywitała Kapela Zza Winkla a wieczór uświetnił swym występem zespół taneczny Olis z Chrośnicy oraz akordeonista Dawid Olszewski.

Wydarzenie to i obecność znakomitych gości była świetną okazją by w uroczysty sposób wyróżnić działaczy ruchu ludowego stosownymi odznaczeniami.

Medal „ZA ZASŁUGI DLA RUCHU LUDOWEGO” im. Wincentego Witosa otrzymał Maciej Jaśkowski, Medal WOLNOŚCI I DEMOKRACJI im. Stanisława Mikołajczyka otrzymał Zygmunt Wittholz, a odznaczenie „Złota Koniczynka”otrzymał Marek Adamczak były Prezes Zarządu Miejsko Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Zbąszyniu w ostatnich trzech kadencjach.

Spotkanie członków i sympatyków Polskiego Stronnictw Ludowego było świetną okazją również do dyskusji na bieżące sprawy polityczne, szczególnie ważne w czasie zbliżających się wyborów do parlamentu i trwającej kampanii wyborczej.

(Visited 142 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz