ZBĄSZYŃ: Nocny pożar budynku jednorodzinnego

W dniu 07 lutego 2023 r. o godzinie 04:21 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej w miejscowości Zbąszyń.


Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego do działań zadysponował 3 zastępy z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, 2 zastępy z OSP Zbąszyń, 2 zastępy z OSP Przyprostynia po jednym zastępie OSP Chrośnica, OSP Łomnica, OSP Nądnia.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek straży pożarnej zastano budynek mieszkalny objęty pożarem.  Ogień wychodził z okien na piętrze od frontu oraz od podwórza, przebijał się również na dach. Użytkownicy opuścili budynek przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia, podaniu 4 prądów gaśniczych w natarciu oraz 1 prądu gaśniczego w obronie. Przeszukanie pomieszczeń pod kątem obecności osób poszkodowanych. Odłączenie energii elektrycznej oraz zakręceniu głównego zaworu dopływu gazy do budynku. Przeszukiwaniu i przelewaniu  zarzewi ognia oraz prowadzeniu jednocześnie wentylacji nadciśnieniowej. Po zakończeniu działań kilkukrotnie sprawdzono cały budynek kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym – brak zagrożeń.

Opracowanie: asp. Szymon Maciejewski
Zdjęcia: asp. Arkadiusz Martyniak, st. asp. Waldemar Ignorek

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu

(Visited 1 253 times, 1 visits today)

Leave a Reply