Zawodniczka LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl Patrycja Piechowiak z brązowym medalem Mistrzostw Europy w Bukareszcie

Zawodniczka LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl Patrycja Piechowiak podczas Mistrzostw Europy w Bukareszcie zdobyła brązowy medal.


Złoty medal wywalczyła reprezentantka Szwecji, natomiast srebrny w rywalizacji Mistrzostw Europy trafił do Włoch .

LKS „Budowlani Całus” Nowy Tomyśl :

Zawodniczka LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl Patrycja Piechowiak, czyli nasza Pati zdobyła pierwszy w swojej karierze medal na miedzynarodowych seniorskich zawodach. Pati brązową medalistką Mistrzostw Europy w Bukareszcie! Brawo Pati – czekamy na Ciebie w Nowym Tomyślu! Oglądaliśmy Twój start w klubie.

30 marca w siłowni LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl zebrała się grupka sympatyków nowotomyskich ciężarów, by oglądać start Patrycji Piechowiak na mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów, które odbywały się w Bukareszcie.


Nie było nas dużo – powiedział prezes Jerzy Nowak – wiadomo, Wielki Piątek – ale po komentarzach naszych postów na portalu Facebook, widzieliśmy że mnóstwo nowotomyślan oglądało start Patrycji w domach.
Patrycja Piechowiak już od początku miała szansę na zdobycie pierwszego medalu seniorek mistrzostw Europy. Te szanse zwiększyły się kilkukrotnie, bo jej bezpośrednia rywalka – Rumunka, podczas boju rwania doznała kontuzji, która wyeliminowała ją z rywalizacji o medal. Patrycja w pięknym stylu zaliczyła trzy podejścia w rwaniu. Zaczęła od 93 kg, w drugim podejściu zaliczyła 96 kg, a zakończyła na poziomie 98 kg. Ten wynik dał naszej zawodniczce trzecie miejsce i tak zwany mały medal za bój rwania.
Więcej emocji Nowotomyska sztangistka dostarczyła w boju podrzutu. W pierwszym podejściu do 112 kilogramów, popełniła techniczny błąd. Źle zarzuciła sztangę i wyniku tego błędu nie wstała ze sztangą z przysiadu. Zawodniczka LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl musiała podrzucić przynajmniej 117 kg, by zdobyć upragniony medal mistrzostw Europy. W drugim podejściu zaatakowała ponownie ciężar 112 kg i tym razem pokonała ten ciężar. Zostało trzecie podejście do ciężaru 117 kg. Wtedy chyba wszyscy kibice nowotomyskich ciężarów mocno trzymali kciuki za to kluczowe podejście. Pomogło – Patrycja Piechowiak została brązową medalistką mistrzostw Europy seniorek.  Zapytaliśmy jednego z działaczy nowotomyskiego klubu, jak ocenia start Patrycji, oto co nam powiedział – Widać było, że Patrycja jest wyjątkowo skupiona. Chyba nigdy nie widziałem jej tak mocno skoncentrowanej. Bacznie ją obserwowałem i widziałem, że po raz pierwszy uśmiechnęła się dopiero po trzecim podejściu w rwaniu. Co prawda dostarczyła nam sporo emocji w podrzucie, paląc pierwsze podejście. Wtedy szanse zdecydowanie się obniżyły. Po prostu nie było już zapasu, każde podejście musiało być perfekcyjne. Jednak w tym dniu skupienie Patrycji na sztandze, zawodach i samej wizji sukcesu było perfekcyjne. Niedługo po starcie rozmawiałem z naszą zawodniczką telefonicznie, akurat była w trakcie kontroli antydopingowej. Słychać było, że jest niesamowicie szczęśliwa. Potwierdziła to co widziałem, bo powiedziała, że chyba nigdy, na żadnych zawodach, nie była tak mocno skoncentrowana. Bardzo dziękowała wszystkim kibicom za trzymanie kciuków i wszystkich serdecznie pozdrowiła, co niniejszym przekazuje.
Brązowy medal seniorskiej międzynarodowej imprezy, to wielki sukces zawodniczki, ale także nowotomyskiego klubu podnoszenia ciężarów. To sukces trenerów, działaczy ale także sponsorów klubu. Zresztą w bezpośredniej transmisji widać było, że Patrycja startuje w stroju z orłem na piersiach, ale także z logo sponsora tytularnego „budowlanych” nowotomyskiej firmy CAŁUS. Przyjemne było rownież to, że Nowy Tomyśl był na ustach całej Europy. Przede wszystkim za sprawą spikera zawodów, polskiego sędziego Bogusława Mokranowskiego, który bardzo często mówił o nowotomyskim klubie. Poza tym Nowy Tomyśl był często przywoływany przez dziennikarzy w studio EuroSportu. Bardzo adekwatnym w tej sytuacji jest hasło, które często widzimy na miejscowych zawodach: Powiat Nowotomyski – tu się dźwiga ciężary!
(Visited 328 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz