Zatrzymany sprawca śmiertelnego potrącenia 86-letniej kobiety, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Kaliscy policjanci zatrzymali w nocy 43-letniego mężczyznę, który  8 stycznia br. przy ul. Legionów kierując samochodem osobowym marki Nissan Primera śmiertelnie potrącił 86-letnią kobietę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu 8 stycznia po godzinie 19:00 otrzymał informację o kierującym, który przy ulicy Legionów spowodował zdarzenie drogowe i odjechał. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce, gdzie ustalili, że  jadący ulicą Legionów od ul. Polnej w kierunku ul. Nowy Świat nieznany kierujący pojazdem marki Nissan Primera potrącił 86-letnią kobietę przechodzącą przez jezdnię w miejscu niewyznaczonym jako przejście dla pieszych. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta została przewieziona do szpitala, jednak mimo wysiłku lekarzy zmarła na skutek odniesionych obrażeń.

Policjanci dołożyli wszelkich starań, aby sprawca wypadku poniósł konsekwencje za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i po upływie zaledwie kilku godzin po zdarzeniu był w rękach funkcjonariuszy. Okazał się nim 43-letni kaliszanin. Mężczyzna został zatrzymany na jednej ze stacji paliw mieszczącej się na terenie miasta Kalisza. 43-latek podróżował wraz z 27-letnim mężczyzną pojazdem marki Citroen Xsara Picasso. W samochodzie, którym jechali mężczyźni została znaleziona tablica rejestracyjna od Nissana Primera, którym potrącona została 86-latka.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. 43 latek posiadał niemal 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast jego 27-letni kompan 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego. Sprawcy wypadku  grozi do 12 lat więzienia i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.(Visited 362 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz