Zatrzymany sprawca dewastacji publicznej toalety. 28-latek z zarzutami. Uszkodzenie mienia i kradzież z włamaniem

Policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali sprawcę uszkodzenia publicznej toalety. Straty jakich dokonał mężczyzna wstępnie oszacowano na kwotę ponad 1 tysiąca złotych.


Dodatkowo ten sam mężczyzna włamał się do płatnej toalety i ukradł pieniądze. W tym przypadku wstępne straty to ponad 700 złotych. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj, 3 stycznia ok. godziny 7:30 policjanci ostrowskiej komendy otrzymali informację, że na ulicy Tomczeka w Ostrowie Wielkopolskim miała miejsce kradzież z włamaniem do publicznej toalety. Policjanci ustalili, że sprawca włamał się do płatnej publicznej toalety i ukradł pieniądze. Starty jakie wyrządził, wstępnie szacowane są na ponad 700 złotych. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kilkanaście minut później mundurowi otrzymali informację, że na terenie Targowiska Miejskiego doszło do zniszczenia publicznej toalety, a sprawca został ujęty przez zgłaszającego.

Na miejscu policjanci ustalili, że zgłaszający słysząc odgłosy uderzania w pobliżu toalety, poszedł tam i zastał mężczyznę niszczącego armaturę sanitarną. 61-latek uniemożliwił ucieczkę wandala i natychmiast powiadomił policjantów. Wstępnie, straty jakich dokonał oszacowano na kwotę ponad 1 tysiąca złotych.

Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, okazał się nim 28-letni ostrowianin. W chwili zatrzymania, mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Policjanci natychmiast powiązali ze sobą te zdarzenia. Zebrane materiały wskazały na to, że związek z kradzieżą z włamaniem ma zatrzymany 28-latek.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania zniszczenia mienia, jak również kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.(Visited 99 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz