ZATRZYMANY PIJANY NA AUTOSTARDZIE A2

Dwóch polskich kierowców pomogło na autostradzie A2 bardzo efektywnie zatrzymać, znajdującego się pod wpływem alkoholu, ukraińskiego szofera. Dzięki ich obywatelskiej postawie mogli szybko zadziałać inspektorzy wielkopolskiej ITD.


15 maja, na punkcie poboru opłat w Żdżarach na autostradzie A2, konińscy inspektorzy zostali wezwani do obywatelskiego zatrzymania dokonanego przez dwóch polskich kierowców pojazdów ciężarowych. Jak się okazało, jeden z nich jadąc autostradą w kierunku Poznania zauważył, że inny kierowca ciągnika siodłowego z naczepą, prowadził pojazd na znacznej szerokości dwóch pasów jezdni, co mogło wskazywać na to, że był nietrzeźwy. Kierowca, który zauważył całe zdarzenie, porozumiał się z innym i obaj, zrobili barierę swoimi ciężarówkami, jednym pojazdem przed, a drugim za wątpliwym kierowcą, spowalniając jego jazdę. Ponieważ było to tuż przed punktem poboru opłat w Żdżarach, kierowcy na bramkach uniemożliwili jazdę, blokując pojazd i zabierając kluczyki podejrzanemu. Wtedy też wezwali do zdarzenia znajdujących się nieopodal na patrolu inspektorów. Jak się okazało, ukraiński kierowca, zatrudniony w polskiej firmie transportowej, był pod wpływem alkoholu. Na miejsce została wezwana policja, która przejęła pijanego kierowcę i jak się okazało miał on 2,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Polskim szoferom należą się podziękowania za obywatelską postawę i pomoc w wyeliminowaniu z ruchu nietrzeźwego kierowcy.

witdpoznan.pl

(Visited 504 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz