Zatrzymany za oszustwa internetowe [FILM]

Policjanci z Wągrowca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonywanie internetowych oszustw. Mężczyzna wyszukiwał na portalach aukcyjnych interesujące go oferty sprzedaży telefonów i deklarował chęć ich kupna. Choć urządzenia do niego trafiały, to on nie miał zamiaru za nie zapłacić.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów 28 lutego br., w Wągrowcu. Mieszkaniec powiatu poznańskiego jest podejrzany o dokonywanie oszustw za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych. Policjanci odzyskali dwa utracone smartfony, których właściciele jeszcze w lutym zgłosili je jako utracone w wyniku oszustwa.

Mężczyzna za każdym razem działał w podobny sposób. Wyszukiwał na portalu aukcyjnym interesujący go telefon, dzwonił do sprzedającego, przedstawiał się jako zainteresowany kupnem, w dalszej rozmowie nakłaniał do jego wydania, deklarując dokonanie przelewu. Swojego rozmówce informował ponadto, że telefon odbierze jego znajomy, gdyż nie może odebrać go osobiście. W chwili dokonania transakcji przychodził rzekomy znajomy, który odbierał telefon, przy tym posługiwał się sporządzonym na tę okazję fikcyjnym potwierdzeniem dokonania przelewu. Do tego przelewu jednak nigdy nie dochodziło. Mężczyzna pozyskane w ten sposób telefony od razu zbywał w lombardach i skupach telefonów.

Wartości telefonów sięgały od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Prowadzone czynności wykazały, że mężczyzna działał na terenie całej Polski, a pokrzywdzonych jego działaniem może być nawet ponad 100 osób. Sprawa jest rozwojowa, a wszystkie jej wątki są wyjaśniane.

Zatrzymany 27 latek jest dobrze znany policjantom. Sąd Rejonowy w Wągrowcu przychylił się do wniosku policji i prokuratury, stosując wobec zatrzymanego trzy miesiące aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.

Dominik Zieliński/MŚ

(Visited 120 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz