Zatrzymany kilka godzin po zgłoszeniu włamania

W sobotnie przedpołudnie w święto Trzech Króli, policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego ze średzkich marketów. Szkody jakich dokonał włamywacz oszacowano na ponad 14 tysięcy złotych.


Zebrany materiał dowodowy skutkował tym, że przestępca jeszcze tego samego dnia został zatrzymany w policyjnym areszcie. 31-latek usłyszał szereg zarzutów. O tym na jaką karę zasłużył zadecyduje sąd.

Przed południem 6 stycznia br. pracownik jednego z marketów po wejściu na zaplecze zauważył porozrzucane rzeczy. Bardzo się zaniepokoił i podejrzewając, że doszło do przestępstwa zgłosił to oficerowi dyżurnemu Policji. Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi asp. Łukasz Wawrzyniak i asp. Mariusz Idziorek.

Policjanci nie mieli wątpliwości, że w sklepie doszło do włamania. Natychmiast też zabezpieczyli miejsce zdarzenia do oględzin przez grupę dochodzeniowo-śledczą. Skupili się również na monitoringu, który funkcjonował w lokal. Wszystko wskazywało na to, że sprawca działał sam i pod osłoną nocy splądrował szafki pracownicze, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe, uszkodził kilka urządzeń i okradł sklep z alkoholu, leków i papierosów, łącznie powodując straty na sumę ponad 14 tysięcy złotych. Złodziej był świadom obecności kamer, dlatego miał na sobie kurtkę z kapturem, którą maskował swoją tożsamość.

Działania policjantów wsparł przewodnik z psem służbowym. Nos czworonoga po raz kolejny bardzo pomógł stróżom prawa w ustaleniu kierunku ucieczki złodzieja. Powiązanie wszystkich elementów pracy wykrywczej, w tym również operacyjnej pozwoliło na wytypowanie osoby podejrzanej, która mogła dopuścić się przedmiotowego przestępstwa.

Przypuszczenia policjantów potwierdził wynik przeszukania w miejscu zamieszkania jednego z mieszkańców Środy. Funkcjonariusze znaleźli tam przedmioty mające związek z włamaniem. Nie mając żadnych wątpliwości, policjanci zatrzymali podejrzanego na jednej z ulic Środy.  31-latek trafił do policyjnego aresztu zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu włamania. Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów związanych z włamaniem i kradzieżą, uszkodzeniem mienia oraz posiadaniem narkotyków. O wysokości kary zadecyduje sąd.
(Visited 509 times, 2 visits today)

Dodaj komentarz