Zatrzymano sprawców kradzieży z włamaniem do plebani

Kradzieży z włamaniem do plebanii miała miejsce w miesiącu wrześniu minionego roku. Sprawców przestępstwa zatrzymano dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz Gnieźnie.


W dniu 08.09.2017 roku w miejscowości Kobyla Góra miała miejsce kradzież z włamaniem do plebani, gdzie łupem sprawców padły pieniądze w kwocie 750 złotych.

W powyższej sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze oraz wdrożono czynności operacyjne, na podstawie których w dniu 20.12.2017 roku policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn (43 i 44 latka), mieszkańców województwa dolnośląskiego. Czynności operacyjne jak i samo zatrzymanie sprawców było realizowane wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, na terenie której miało miejsce podobne zdarzenie.

Mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, a w dniu 22.12.2017 roku decyzją Sądu zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W toku czynności przeszukania pomieszczeń mieszkalnych w/wymienionych ujawniono i zabezpieczono różnego rodzaju przedmioty sakralne. Jak się okazało mężczyźni byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa popełniane na terenie całego kraju.(Visited 226 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz