Zatrzymano kłusowników. Jeden miał narkotyki.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali dwóch kłusowników. Mężczyźni, którzy nie byli uprawnieni do rybactwa zarzucili na jeziorze Kopcze dwie sieci w celu nielegalnego połowu ryb. Trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą za nieodpowiedzialne postępowanie, oprócz zarzutów kłusownictwa jeden z mężczyzn usłyszał zarzut nielegalnego posiadania narkotyków zagrożony karą do trzech lat pozbawienia wolności.
Dzięki czujności wędkarzy przebywających nad jeziorem Kopcze 17 maja 2019 r. ujawniono dwie nielegalnie zastawione sieci rybackie. Sprawcy uciekając z miejsca przestępstwa porzucili samochód, sprzęt, ponton oraz inne narzędzia. Funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej i Policji wyjęli ok. 100 kg. ryb. Straty na szkodę Okręgu Nadnoteckiego PZW w Pile oszacowano na około półtora tysiąca złotych.

20 maja br. funkcjonariusze zajmujący się sprawą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie zbiornika wodnego zarzucali sieci i nielegalnie łowili ryby. W trakcie zatrzymania okazało się, że jeden z mężczyzn posiadał przy sobie narkotyki. 25-letni kłusownik miał przy sobie blisko 4 gramy marihuany i 30 tabletek extazy. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Jędrzej Panglisz /fotografie KPP Piła

www.pzw.org.pl/pila/pila.policja.gov.pl

(Visited 776 times, 1 visits today)

Leave a Reply